.

Pesë vetëvrasje në 4 muaj në Gjakovë

Vdekja e 22-vjeçarit Art Kurti që tronditi Gjakovën po hetohet nga policia si “vrasje e dyshimtë” apo si vetëvrasje. Nëse pretendimet e policisë dhe prokurorisë vërtetohen pas konstatimit të raportit mjeko-ligjor dhe provave të tjera, atëherë kjo do të ishte vetëvrasja e pestë për 4 muajt e parë të këtij viti në Gjakovë. Më More...

by rdiogjk | Published 6 years ago
By rdiogjk On Tuesday, April 24th, 2018
0 Comments

Ambasadori Delawie viziton shkollën “Mazllum Këpuska”

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawvie, sot vizitoi Shkollën e Mesme të Ulët “Mazllum Këpuska”, ku ndër të tjera është njohur me punimet që janë bërë në ambientet e kësaj shkolle, More...

By rdiogjk On Tuesday, April 24th, 2018
0 Comments

Gjakova në zi; zyrtarë, artistë e qytetarë ngushëllojnë për vdekjen e Kurtit

Vdekja e papritur e aktorit të njohur Art Kurti ka ngjallur reagime të shumta. Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka shprehur ngushëllime në lidhje me vdekjen e zyrtarit komunal. Përmes një deklarate, shkroi More...

By rdiogjk On Tuesday, April 24th, 2018
0 Comments

Gjendet pa shenja jete aktori Art Kurti, policia nis hetimet

Aktori Art Kurti, i angazhuar së fundmi edhe si këshilltar pranë Kabinetit të Kryetarit të Komunës së Gjakovës, është gjetur mëngjesin e së martës pa shenja jete në një makinë që besohet të jetë More...

By rdiogjk On Monday, April 23rd, 2018
0 Comments

Nis puna për asfaltimin e 1.7 km rrugë në Guskë

Të hënën pasdite nisën punimet për asfaltimin e rrugës në fshatin Guskë e gjatë 1.7 kilometra. Në inaugurimin e punimeve ishte edhe kryetari i Komunës, Ardian Gjini, drejtori i Shërbimeve Publike, Shkumbin More...

By rdiogjk On Monday, April 23rd, 2018
0 Comments

Vetëvritet 41-vjeçari në Gjakovë

Një 41-vjeçar në Gjakovë paraditen e së hënës i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Tirana” apo transite. Policia mori informatën në orën 10:40 dhe menjëherë More...

By rdiogjk On Monday, April 23rd, 2018
0 Comments

Gjini paralajmëron ata që hedhin mbeturina: E dimë kush jeni, së shpejti gjoba

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, të hënën paralajmëroi të gjithë ata persona të cilët hedhin mbeturina në vende të papërshtatshme se tashmë janë të njohur për organet kompetente dhe se së shpejti More...

By rdiogjk On Tuesday, April 17th, 2018
0 Comments

Qarkorja, dëgjim publik për shpronësimin e tokave për segmentin e parë

Komuna e Gjakovës organizoi të martën debat publik lidhur me shpronësimet me pronar që kanë parcelat në rrugën që dërgon në Prizren. Në atë pjesë është planifikuar ndërtimi i qarkores. Segmenti More...

By rdiogjk On Tuesday, April 17th, 2018
0 Comments

“Kosova Ideas” mbush 1-vjeç, për 12 muaj u dhuruan 115 mijë euro

Një vit më parë në Kosovë, përkatësisht në Gjakovë, është ngritur platforma “Kosova Ideas” e cila në fokus ka mbledhjen e fondeve në mbështetje të organizatave jo fitimiprurëse në realizimin More...

By rdiogjk On Tuesday, April 17th, 2018
0 Comments

PISA mbërrin në Gjakovë, 250 nxënës pjesë e testimit

Të martën nisi vlerësimi ndërkombëtar PISA 2018 në Gjakovë. Ministria e Arsimit ka përzgjedhur në mënyrë të rastësishme 250 nxënës gjakovarë nga 8 shkolla të ndryshme, 4 prej të cilave janë të More...