.

Muzikë, libra dhe produkte vendore… “Gjakova feston” për diasporën

Muajt e verës kanë rikthyer në vendlindje bashkatdhetarët që jetojnë e veprojnë në shtetet e tjera duke gjallëruar qytetin e Gjakovës. Për ta shndërruar ardhjen e tyre në festë, Komuna e Gjakovës këtë fundjavë organizon manifestimin “Gjakova feston” ku për tri net tek hapësira te Pazari i vjetër do të ketë muzikë. Zëdhënësja More...

by rdiogjk | Published 6 years ago
By rdiogjk On Thursday, July 19th, 2018
0 Comments

Riparohet defekti, rikthehet furnizimi me ujë

Ekipi profesional i KRU “Gjakova” pas një pune të mundimshme gati 24 orëshe pandërprerë, ka arritur që mëngjesin e së enjtes të eliminojë defektin e shkaktuar nga pëlcitja e gypit kryesor të furnizimit More...

By rdiogjk On Thursday, July 19th, 2018
0 Comments

Gjini, takime të ndara me BERZH dhe ministrat Lekaj e Hamza

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj, në dy takime të ndara ka takuar përfaqësuesit e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe ministrin e Financave, More...

By rdiogjk On Thursday, July 19th, 2018
0 Comments

Debati publik në Gjakovë, Kusari-Lila kritikon qeverisjen lokale dhe qendrore

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, e shoqëruar nga anëtarë të këshillit drejtues të këtij subjekti politik dhe kryesia e asamblistë të degës së Alternativës në Gjakovë të mërkurën mbrëma More...

By rdiogjk On Tuesday, July 17th, 2018
0 Comments

Edi Furra publikoi këngën “Hajde gjakovare”

Këngëtari i mirënjohur, Edi Furra, së fundmi publikoi projektin e tij më të ri muzikor “Hajde gjakovare” një dedikim për të gjitha femrat gjakovare. Fillimisht kënga u promovua në Radio Gjakova, More...

By rdiogjk On Tuesday, July 3rd, 2018
0 Comments

Ahmeti flet për çmimin dhe projektet e KRU “Gjakova”

Ditë më parë, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova” për të gjashtin vit me radhë u shpërblye me çmimin “Kompania lider në Kosovë” në një ceremoni të organizuar nga Autoriteti Rregullator More...

By rdiogjk On Tuesday, June 26th, 2018
0 Comments

Qeveria vendos për themelimin e Zonës Ekonomike Amerikane në Gjakovë

Qeveria e Kosovës e miratoi të martën propozimin për të themeluar Zonën e veçantë Ekonomike Amerikane në Gjakovë. Kryeministri Ramush Haradinaj tha se lokacioni ishte zgjedhur nga Grupi Punues i ngritur More...