.

KQZ certifikon rezultatet

Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për asambletë komunale. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, tha se pas konfirmimit të PZAP-së, të Gjykatës Supreme, si dhe të sigurimit të dorëheqjeve nga pozicioni i deputetit More...

by rdiogjk | Published 11 years ago
By rdiogjk On Monday, December 2nd, 2013
0 Comments

AAK pranon humbjen

Prishtinë- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka pranuar humbjen e zgjedhjeve në dy komunat e Dukagjinit, Pejës dhe Gjakovës. Në një konferencë me gazetarë, zyrtarë të AAK-së për humbjen e zgjedhjeve More...

By rdiogjk On Sunday, December 1st, 2013
0 Comments

Mbyllet numërimi i votave

Gjakovë- Ndiqni rezultatet drejtpërdrejtë për kryetar të Komunës së Gjakovës e cila ofrohet nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Për të parë rezultatet ju lutem klikoni këtu.   More...

By rdiogjk On Sunday, December 1st, 2013
0 Comments

Mbyllen votimet në Gjakovë, pjesëmarrja 45.12%

Gjakovë- Janë mbyllur të gjitha vendvotimet në 28 qendrat e komunës së Gjakovës të cilët qëndruan për 12 orë në pritje të votuesve të cilët paten rastin të votojnë njërin prej dy kandidatëve More...

By rdiogjk On Sunday, December 1st, 2013
0 Comments

Balotazhi, deri në oren 15:00 votuan 35.26%

Gjakovë- Sipas rezultateve të KQZ-së në komunën e Gjakovës të drejten e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar 37 mijë e 875 persona ose përkthyer në përqindje rreth 35.26%. Kjo shifër është më More...

By rdiogjk On Sunday, December 1st, 2013
0 Comments

Balotazhi, deri në oren 11:00 votuan 11.47%

Gjakovë- Sipas raporteve nga qendrat e votimit, procesi ka fillaur me kohë dhe po vazhdon të zhvillohet pa ndonjë problem. Vështirësitë në orët e hershme ka paraqitur vetëm moti me borë dhe reshje shiu. Sipas More...

By rdiogjk On Sunday, December 1st, 2013
0 Comments

GJAKOVA VOTON!

Gjakovë- Qytetarët e komunës së Gjakovës deri në oren 19:00 të së dieles kanë mundësi të votojnë njërin prej dy kandidatëve për kryetar të tyre. Raundi i dytë i zgjedhjeve që po mbahet sot (e diele) More...

By rdiogjk On Saturday, November 30th, 2013
0 Comments

Gjakova në heshtje zgjedhore

Gjakovë- Pas pesë ditësh fushatë zyrtare për raundin e dytë të zgjedhjeve nga dy kandidatët për kryetar komune, Gjakova ka hyrë në heshtje zgjedhore e cila do zgjasë deri në oren 19:00 të së dieles, More...

By rdiogjk On Friday, November 29th, 2013
0 Comments

Lekaj takime me banorët e nëndegës së parë

Gjakovë- Kandidati i AAK-së për kryetar të Gjakovë Pal Lekaj shoqëruar nga bashkëpuntorë dhe deputeti i Parlamentit të Kosovës, Daut Haradinaj kanë qëndruar mes banorëve të nëndegës së parë. Para More...

By rdiogjk On Friday, November 29th, 2013
0 Comments

AKR: S’duam të ngrisim tensione, qytetarët të votojnë masovisht

Gjakovë- Pas AAK-së, ka reaguar AKR-ja e cila i konsideron dëshmitë e ofruara nga AAK-ja si “shpifje të fundit pasi pas 1 dhjetorit pushtetit aktual nuk do i jepet kjo mundësi”. “AKR-ja nuk More...