.

Humb jetën basketbollisti Gazmend Sinani, detajet e aksidentit të rëndë në rrugën transite

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ndërroi jetë mëngjesin e së shtunës pas një aksidenti rrugor që ka ndodhur në rrugën transite në Gjakovë, përkatësisht në afërsi të Pallatit të Sporteve “Shani Nushi”, rreth orës 01:30 minuta. Lajmi është bërë i ditur nga Federata e Basketbollit të Kosovës dhe More...

by rdiogjk | Published 6 years ago
By rdiogjk On Monday, April 30th, 2018
0 Comments

Vëllaznimi harron të fitojë, kuqezinjtë zhgënjejnë edhe ndaj Besës

Vëllaznimi është në krizë të lojës dhe rezultateve. Të dielën para publikut gjakovar barazoi pa gola me Besën e Pejës. Kuqezinjtë po synojnë që t’i shmangen barazhit dhe të sigurojë mbijetesën More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

Hendboll, Shqiponja fiton dhe ruan hapin për titull

Të shtunën u luajtën ndeshjet e javës së 18-të në Superligën A të Kosovës në hendboll për femra. Shqiponja nuk gaboi dhe fitoi pasditen e së shtunës në Gjakovë 31-25 ndaj Istogut duke mbajtur hapin More...

By rdiogjk On Thursday, April 26th, 2018
0 Comments

Kupa, finalja luhet në Mitrovicë më 27 maj

Federata e Futbollit e Kosovës ka caktuar datat e finales së Kupës së Kosovës si dhe të ndeshjeve të barazhit për Vala Superligë dhe Ligën e Parë. Kësisoj, finalja e Kupës së Kosovës ndërmjet Prishtinës More...

By rdiogjk On Wednesday, April 18th, 2018
0 Comments

JEMI NË FINALE! Kupa do të vendoset mes Vëllaznimit dhe Prishtinës

Pas shumë vitesh, Vëllaznimi është kualifikuar n finale të Kupës së Kosovës në futboll. Ekipi gjakovar ka arritur të administrojë rezultatin nga ndeshja e parë ndaj Drenicës duke marrë një barazim More...

By rdiogjk On Tuesday, April 17th, 2018
0 Comments

Vëllaznimi, mendjen te finalja dhe sytë nga UEFA

Të mërkurën luhen ndeshjet e kthimit në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e Vëllaznimit në stadiumin e qytetit prej orës 15:00 do të takohet me ekipin e Drenicës. Takimi More...

By rdiogjk On Thursday, April 12th, 2018
0 Comments

Muhaxhiri dënohet me dy ndeshje, humbet gjysmëfinalen e Kupës

Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës mori vendim që portieri i Vëllaznimit, Altik Muhaxhiri të dënohet me 2 ndeshje mos lojë. Shkak për këtë dënim është bërë ndërhyrja e tij More...

By rdiogjk On Sunday, April 8th, 2018
0 Comments

Fitore “ndër dhëmbë”, Vëllaznimi merr tre pikë të arta ndaj Drenicës

Vëllaznimi arkëtoi tre pikë të reja, tre pikët e shpresës dhe besimit se mund të sigurojë mbijetesën në elitën e futbollit kosovar pa dashur të kalojë në surprizat që mund të sjellë një ndeshje More...

By rdiogjk On Thursday, April 5th, 2018
0 Comments

Volejboll, Vëllaznimi pret përkrahje nga tifozët për sfidat e “play-off”-it

Volejbollistët e Vëllaznimit në fundjavë nisin sfidat për fazën finale që i dërgon në Supërligën e Kosovës në volejboll. Kuqezinjtë si fitues të grupit Perëndim do të takohen me ekipin e Bresalcit  i More...

By rdiogjk On Wednesday, April 4th, 2018
0 Comments

Gjysmëfinalja e Kupës, Vëllaznimi barazon 1-1 ndaj Drenicës

Vëllaznimi barazoi 1-1 me Drenicën në Skënderaj në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Ekipi gjakovar e nisi mjaft mirë ndeshjen duke gjetur golin e epërsisë që në minutën More...