.

Zgjedhjet e brendshme, Nagavci e Batusha kandidojnë për kryetar të VV-së në Gjakovë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje në Parlamentin e Kosovës, Arbërie Nagavci dhe asamblisti i këtij subjekti politik në Kuvendin Komunal të Gjakovës, Agon Batusha janë dy kandidatët të cilët do të garojnë për kryetar të Qendrës së Lëvizjes në Gjakovë. Tashmë është mbyllur afati i dorëzimit të kandidaturave për kryetar, ndërsa More...

by rdiogjk | Published 6 years ago
By rdiogjk On Monday, May 7th, 2018
0 Comments

Epopeja e Çabratit, nderohen dëshmorët dhe martirët

Në ditën e shënimit të Epopesë së Çabratit të hënën janë përkujtuar të gjithë dëshmorët dhe martirët e rënë me datën 7 maj të vitit 1999. Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini së bashku me bashkëpunëtorë More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

Javën e ardhshme nis puna për vendosjen e semaforëve në rrugën transite

Javën e ardhshme do të nisë së implementuari projekti për vendosjen e semaforëve në rrugën “Tirana” apo transite në Gjakovë. Zyrtarë të lartë komunalë njoftuan se tashmë është përzgjedhur operatori More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

ICT Awards, Dorris Manxhuka vlerësohet me mirënjohje të veçantë

Të premten mbrëma në Tiranë është mbajtur nata gala e ndarjes së çmimeve të ICT Awards, një konkurs ky mbarëkombëtar, unik për nga karakteri dhe dedikimi, në fushën e teknologjisë së informacionit. E More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

Ulëset për fëmijë, policia vijon kontrollin e shtuar edhe në Gjakovë

Në Gjakovë, ashtu si në tërë Kosovën, Policia po vijon kontrollin e shtuar për pajisjen e makinave me ulëse të veçantë për fëmijë deri në moshën 12-vjeçare. Në Drejtorinë Rajonale të Policisë More...

By rdiogjk On Friday, April 27th, 2018
0 Comments

Kujtohet masakra e Mejës dhe shënohet Dita e të Pagjeturve

Të premten në Lëndinën e Pikëllimit në Mejë u kujtua ndër masakrat më të mëdha të luftës së fundit në Kosovë ku në të njëjtin vend u vranë 376 persona të moshave të ndryshme. Po ashtu, sot More...

By rdiogjk On Friday, April 27th, 2018
0 Comments

Kujtohen dëshmorët dhe martirët e Skivjanit

Të premten në nderim të dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Skivjan, kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule pranë lapidarit të të More...

By rdiogjk On Thursday, April 26th, 2018
0 Comments

Nderohen martirët e Gjakovës

Rreth 19 vite kanë kaluar nga lufta e fundit në Kosovë, por Gjakova vazhdon të jetojë me brengën e të pagjeturve. Në kuadër të shënimit të “Javës për Personat e Pagjetur” dhe në vigjilje të shënimit More...

By rdiogjk On Thursday, April 26th, 2018
0 Comments

S’ka reklamë pa pagesë, Komuna largon panotë reklamuese pa leje

Inspektorati komunal i Gjakovës në kuadër te autorizimeve të veta, këto ditë po kryejnë inspektime me qëllim lirimin e hapësirave publike, respektivisht heqjen e panove dhe reklamave tjera pasi që të More...

By rdiogjk On Wednesday, April 25th, 2018
0 Comments

I jepet lamtumira Art Kurtit

Miq, familjarë dhe zyrtarë të lartë lokalë, pasditen e së mërkurës i kanë dhënë lamtumirën aktorit Arti Kurti i cili do të pushojë përgjithmonë në varrezat e Tyrbes së Sheh Fetahut. Vetëm 22-vjeç, More...