.

Hasani e shkatërroi serbin Spajiç

Kikboksieri shqiptar Muharrem Hasani e ka dërrmuar serbin Zoran Spajiç, në përballjen e zhvilluar të shtunën në Cyrih të Zvicrës. 32-vjeçari nga Dobroshi i Gjakovës është rikthyer në sportin e kikboksit pas një periudhe dy vjeçare, por kjo nuk e ka penguar aspak që të mposhtë serbin Spajiç. Hasani ka treguar për “Epokën e re” More...

by rdiogjk | Published 4 years ago
By rdiogjk On Tuesday, March 20th, 2018
0 Comments

Muaji i hendbollit, Gjini: Të punojmë për të nxjerrë yjet e së ardhmes

Muaji mars ishte shpallur muaj i hendbollit nga Komuna e Gjakovës. Të martën u mbajtën gara në konkurrencën e meshkujve dhe të femrave për shkollat fillore dhe të mesme të Gjakovës në këtë sport. Në More...

By rdiogjk On Monday, March 19th, 2018
0 Comments

Medalja e artë në Francë, Geta Beqa shpërblehet me 10 mijë euro

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në një ceremoni të organizuar, ka bërë e ndarjen e shpërblimeve për sportisten Gentiana Beqa dhe trajnerin e saj Elvin Beqa. Sportistja Gentiana Beqa More...

By rdiogjk On Monday, March 19th, 2018
0 Comments

Nis “Java e grave”, aktivitete edhe në Gjakovë

Të hënën nisi “Java e Grave” një ngjarje kjo e përvitshme që mbahet në nivel kombëtar që nga viti 2012. Në kuadër të kësaj jave, aktivitete do të ketë edhe në Gjakovë. Lumnije Shallaku More...

By rdiogjk On Monday, March 19th, 2018
0 Comments

Basketboll, Vëllaznimi pëson humbje nga Drita

Basketbollistët e Vëllaznimit në teren të vet pësuan humbjen e radhës, kësaj here ndaj Dritës  60:63 duke rrezikuar kështu  ekzistencën edhe në ligen e parë të basketbollit.  Ani pse në pjesën More...

By rdiogjk On Monday, March 19th, 2018
0 Comments

Dramë në hendboll, Vëllaznimi barazon dhe akuzon: Na u vodh fitorja

Në ndeshjen e dytë të fazës së dytë të garave në Superligën e Kosovës në hendboll, në garat e Grupit A, Vëllaznimi dhe Drita në pallatin e sporteve të dielën mbrëma në Gjakovë ndanë pikët me More...

By rdiogjk On Sunday, March 18th, 2018
0 Comments

Drita mposht Vëllaznimin në Gjakovë

Vëllaznimi ka humbur sfidën e parë në pranverë dhe atë në Gjakovë ndaj Dritës me rezultat minimal 0-1. Goli i Endrit Krasniqit i dha fitoren ekipit gjilanas që e sheh veten në krye të klasifikimit. Me More...

By rdiogjk On Saturday, March 17th, 2018
0 Comments

Basketbollistet e Vëllaznimit mposhtin Kastriotin dhe shpresojnë në “play-off”

Vashat basketbolliste të Vëllaznimit kanë shënuar një fitore të rëndësishme në udhëtim në Ferizaj ndaj Kastriotit. Skuadra gjakovare triumfoi me rezultatin 40-66. Më të dalluarat në këtë ndeshje More...

By rdiogjk On Saturday, March 17th, 2018
0 Comments

Liburni fiton 6-2 ndaj Llapit

Futbollistët e klubit të futsallit Liburni të premten mbrëma në Podujevë kanë mposhtur Llapin me rezultat 6-2 në ndeshjen e xhiros së 11-të të Superligës së Kosovës. Kjo është fitorja e dytë në More...

By rdiogjk On Wednesday, March 14th, 2018
0 Comments

Gojani: Kemi kualitetin për të shmangur barazhin. Barazimi? Merituam 3 pikë

Trajneri i Vëllaznimi, Arsim Gojani, është i bindur se ekipi i tij ka kualitetin për të shmangur barazhin dhe të sigurojë pjesëmarrjen për një tjetër vit në Superligën e Kosovës në futboll. “Nuk More...