.

Mimoza në Marosh: Pas 1 dhjetorit Gjakova do jetë shembull për qeverisje

Gjakovë- Mimoza Kusari-Lila në kuadër të aktiviteteve përmbyllëse të fushatës së balotazhit, ka vizituar banorët e fshatit Marosh. Në këtë vizitë kandidatja e AKR-së për Gjakovën ishte e shoqëruar nga Ministri i Diaspores, Ibrahim Makolli si dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli, të cilët siguruan banorët e fshatit More...

by rdiogjk | Published 11 years ago
By rdiogjk On Friday, November 29th, 2013
0 Comments

AAK: AKR-ja ka një skenar kriminal për vjedhje votash

Gjakovë- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pretendon se partia rivale, AKR është duke përgatitur, si e kanë quajtur ata, një “skenar kriminal” për të minuar proceset në të cilat po kalon shteti More...

By rdiogjk On Friday, November 29th, 2013
0 Comments

Kusari-Lila vizitë komunitetit RAE: Vota juaj është e rëndësishme

Gjakovë- Diten e premte kandidatja për kryetare të komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila e ka filluar me vizitë në lagjet e banuara nga komuniteti RAE, ku nga afer është njoftuar me gjendjen e rëndë More...

By rdiogjk On Thursday, November 28th, 2013
0 Comments

“Unë nuk jam mirë, kur Gjakova nuk është mirë”

Gjakovë- Me organizim të kandidates për kryetare, Mimoza Kusari-Lila dhe partisë që ajo përfaqëson, AKR, në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” u mbajt një koncert artistik për nder të 28 Nëntorit More...

By rdiogjk On Thursday, November 28th, 2013
0 Comments

Lekaj: Mandatin e ardhshëm revolucion në punësim

Gjakovë- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka përmbyllur fushaten elektorale në Gjakovë me mesazhin që më 1 dhejtor të votohet alternativa më e mirë për Gjakovën e që është kandidatura e Pal Lekajt. Në More...

By rdiogjk On Thursday, November 28th, 2013
0 Comments

Lekaj homazhe në varrezat e dëshmorëve

Gjakovë- Kandidati për mandatin e tretë nga rradhët e AAK-së, Pal Lekaj shoqëruar nga bashkëpuntorë dhe deputeti i Parlamentit të Kosovës, Ardian Gjini kanë bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve. Lekaj More...

By rdiogjk On Thursday, November 28th, 2013
0 Comments

Kusari-Lila homazhe tek dëshmorët

Gjakovë- Ditën festive të 28 Nëntorit, kandidatja për kryetare të Komunës së Gjakovës Mimoza Kusari Lila e ka filluar me homazhe në varrezat e Dëshmorëve dhe të Martirëve në Meje dhe Çabrat. Me More...

By rdiogjk On Wednesday, November 27th, 2013
0 Comments

Fushata, aktivitetet e së mërkures

Gjakovë- Do të vazhdojnë takimet e aktivitetet tjera elektorale, në kuadër të zgjedhjeve për kryetar të Gjakovës, konkretisht garës së balotazhit. Kandidatja e AKR-së Mimoza Kusari – Lila ditën do More...

By rdiogjk On Wednesday, November 27th, 2013
0 Comments

AKR shtrihet edhe në Nivokaz

Gjakovë- Dega e AKR-së në Gjakovë vazhdon shtrirjen e saj edhe në Nivokaz të Gjakovës. Në pasditen e së martes në këtë fshat kjo parti e ka formuar nëndegën, me ç’rast përpos zhvillimit të punimeve More...

By rdiogjk On Tuesday, November 26th, 2013
0 Comments

Aktivitetet e së martes të Kusari-Liles dhe Lekajt

Gjakovë- Aktivitetet e dy kandidatëve që garojnë në balotazhin e 1 dhjetorit në Gjakovë do të vazhdojnë edhe të marten me një sërë vizitash e takimesh me qytetarët. Në kuadër të kësaj, kandidati More...