.

Kupa, të mërkurën Vëllaznimi luan gjysmëfinalen e parë ndaj Drenicës

Të mërkurën zhvillohen ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e Vëllaznimit do të luajë prej orës 14:00 ndaj Drenicës në Skënderaj. Kupa është trofeu i vetëm të cilën mund të fitojë ekipi gjakovar këtë vit dhe tifozët e duan patjetër. Në kampin kuqezi thonë se përgatitjet kanë shkuar shumë More...

by rdiogjk | Published 6 years ago
By rdiogjk On Tuesday, April 3rd, 2018
0 Comments

Kadetet, Shqiponja shpallet kampione e Kosovës në hendboll

Krahas garave të senioreve, Federata e Hendbollit të Kosovës organizon garat edhe për grupmoshat e reja. Për grupmoshën e kadeteve, garat për edicionin 2017/18 kanë përfunduar. Te kadetet, kampionati përfundoi More...

By rdiogjk On Monday, April 2nd, 2018
0 Comments

Bresalci, pengesa e fundit e Vëllaznimit drejt Superligës së volejbollit

Klubi i volejbollit Vëllaznimi në ndeshjen e parashikuar të zhvillohet të dielën, ka fituar pa u djersitur, meqë skuadra e Malishevës nuk ishte paraqitur në lojë, në takimin e fundit të pjesës së rregullt More...

By rdiogjk On Saturday, March 31st, 2018
0 Comments

Futsall, Juniku befason Liburnin, ia shkakton humbjen e dytë

Të shtunën në palestrën sportive “Ereniku” në Junik u zhvillua ndeshja e javës 13-të Superligës së Kosoves në futsall ndërmjet Junikut dhe Liburnit. Pas nje ndeshje me aksione te shumta shënimi, More...

By rdiogjk On Saturday, March 31st, 2018
0 Comments

Dy gola në 2 minuta, Vëllaznimi barazon në frymën e fundit ndaj Prishtinës

Skuadra e Vëllaznimit ka arritur të marrë një pikë në një ndeshje dramatike ndaj Prishtinës që u luajt Pejë. Sfida u mbyll me rezultat 2-2, me kuqezinjtë që barazuan në minutat shtesë të ndeshjes. Pas More...

By rdiogjk On Saturday, March 31st, 2018
0 Comments

Superliga e juniorëve, Llapi refuzon të ndryshojë fanellat ndaj Gjakovës, anulohet ndeshja

Të shtunën duhej të zhvillohej ndeshja e Superligës së juniorëve në futboll ndërmjet Llapit e Gjakovës, por kjo sfidë nuk u luajt edhe pse ekipi gjakovar udhëtoi mbi 90 kilometra deri në Podujevë. Arsyeja More...

By rdiogjk On Wednesday, March 28th, 2018
0 Comments

Kupa në hendboll, Shqiponja në gjysmëfinale, tek meshkujt eliminohet Vëllaznimi

Të mërkurën u luajtën ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në të dy konkurrencat. Tek meshkujt, Vëllaznimi u eliminua nga Trepça pasi ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” More...

By rdiogjk On Wednesday, March 28th, 2018
0 Comments

Një vit pas lëndimit të tmerrshëm, Drilon Nuza i rikthehet stërvitjeve

Pas një viti jashtë fushës së blertë për shkak të lëndimit të rëndë, skuadrës së Vëllaznimit i është rikthyer në stërvitje sulmuesi Drilon Nuza. Në ndeshjen me Flamurtarin e Prishtinës, Nuza More...

By rdiogjk On Tuesday, March 27th, 2018
0 Comments

Hendboll, të mërkuren ekipet gjakovare luajnë çerekfinalet

Prej të martës e deri të enjten luhen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në të dy konkurrencat. Do të ketë shumë ndeshje interesante dhe pritet të ketë rivalitet dhe hendboll cilësor. Në More...

By rdiogjk On Tuesday, March 27th, 2018
0 Comments

Volejboll, Vëllaznimi i fundit në turneun e Suharekës

Klubi i volejbollit Vëllaznimi mori pjesë në turneun “Suka-Berisha” që u mbajt në palestrën sportive “13 qershori” në Suharekë e që i dedikohet ish-kryetarit të klubit therandas Murat Suka dhe More...