.
By rdiogjk On Tuesday, July 24th, 2018
0 Comments

Muzikë, libra dhe produkte vendore… “Gjakova feston” për diasporën

Muajt e verës kanë rikthyer në vendlindje bashkatdhetarët që jetojnë e veprojnë në shtetet e tjera duke gjallëruar qytetin e Gjakovës. Për ta shndërruar ardhjen e tyre në festë, Komuna e Gjakovës More...

By rdiogjk On Thursday, July 19th, 2018
0 Comments

Riparohet defekti, rikthehet furnizimi me ujë

Ekipi profesional i KRU “Gjakova” pas një pune të mundimshme gati 24 orëshe pandërprerë, ka arritur që mëngjesin e së enjtes të eliminojë defektin e shkaktuar nga pëlcitja e gypit kryesor të furnizimit More...

By rdiogjk On Thursday, July 19th, 2018
0 Comments

Gjini, takime të ndara me BERZH dhe ministrat Lekaj e Hamza

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj, në dy takime të ndara ka takuar përfaqësuesit e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe ministrin e Financave, More...

By rdiogjk On Thursday, July 19th, 2018
0 Comments

Debati publik në Gjakovë, Kusari-Lila kritikon qeverisjen lokale dhe qendrore

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, e shoqëruar nga anëtarë të këshillit drejtues të këtij subjekti politik dhe kryesia e asamblistë të degës së Alternativës në Gjakovë të mërkurën mbrëma More...

By rdiogjk On Tuesday, July 17th, 2018
0 Comments

Edi Furra publikoi këngën “Hajde gjakovare”

Këngëtari i mirënjohur, Edi Furra, së fundmi publikoi projektin e tij më të ri muzikor “Hajde gjakovare” një dedikim për të gjitha femrat gjakovare. Fillimisht kënga u promovua në Radio Gjakova, More...

By rdiogjk On Tuesday, July 3rd, 2018
0 Comments

Ahmeti flet për çmimin dhe projektet e KRU “Gjakova”

Ditë më parë, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova” për të gjashtin vit me radhë u shpërblye me çmimin “Kompania lider në Kosovë” në një ceremoni të organizuar nga Autoriteti Rregullator More...

By rdiogjk On Tuesday, June 26th, 2018
0 Comments

Qeveria vendos për themelimin e Zonës Ekonomike Amerikane në Gjakovë

Qeveria e Kosovës e miratoi të martën propozimin për të themeluar Zonën e veçantë Ekonomike Amerikane në Gjakovë. Kryeministri Ramush Haradinaj tha se lokacioni ishte zgjedhur nga Grupi Punues i ngritur More...

By rdiogjk On Tuesday, June 26th, 2018
0 Comments

Zgjedhjet e brendshme, Nagavci e Batusha kandidojnë për kryetar të VV-së në Gjakovë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje në Parlamentin e Kosovës, Arbërie Nagavci dhe asamblisti i këtij subjekti politik në Kuvendin Komunal të Gjakovës, Agon Batusha janë dy kandidatët të cilët do të garojnë More...

By rdiogjk On Saturday, June 23rd, 2018
0 Comments

Humb jetën basketbollisti Gazmend Sinani, detajet e aksidentit të rëndë në rrugën transite

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ndërroi jetë mëngjesin e së shtunës pas një aksidenti rrugor që ka ndodhur në rrugën transite në Gjakovë, përkatësisht në afërsi të More...

By rdiogjk On Saturday, June 9th, 2018
0 Comments

Yllka Lota, pjesë e “The Great African Caravan”

Aktorja Yllka Lota është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes. Kësaj radhe jo për ndonjë angazhim të sajin teatror, por për faktin se është përzgjedhur si një nga 8 artistet për projektin madhor More...