.

KQZ certifikon rezultatin e balotazhit në Gjakovë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatin e raundit të dytë të zgjedhjeve në komunën e Gjakovës. Ky vendim tashmë i hap rrugën Ardian Gjinit që të marrë detyrën e re si kryetar komune. Megjithëse nuk është bërë e ditur data, besohet se pranim-dorëzimi i detyrës do të bëhet në fillim të javës së ardhshme. Zyrtarisht More...

by rdiogjk | Published 7 years ago
By rdiogjk On Monday, November 20th, 2017
0 Comments

ARDIAN GJINI – KRYETAR I GJAKOVËS

Ardian Gjini është kryetar i ri i Gjakovës. Qytetarët e komunës zgjodhën kandidatin e AAK-së në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale që u mbajtën të dielën. Sipas rezultateve preliminare të publikuara More...

By rdiogjk On Friday, November 10th, 2017
0 Comments

Ja emrat e 35 asambleistëve të rinj

KQZ publikoi rezultatet përfundimtare të kandidatëve për Asamblenë e Gjakovës duke nxjerrë edhe emrat e 35 këshilltarëve komunalë për legjislaturën e re 4-vjeçare. Kështu, listën e 9 kandidatëve More...

By rdiogjk On Tuesday, October 31st, 2017
0 Comments

Zgjedhjet për kreun e Komunës, shpallen rezultatet përfundimtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të zgjedhjeve lokale që u mbajtën më 22 tetor. Duke u mbështetur në këto rezultate, kryetarja e KQZ-së, Valdete More...

By rdiogjk On Tuesday, October 24th, 2017
0 Comments

Asambleja, ja si shpërndahen ulëset

Shpërndarja e ulëseve në Asamblenë komunale po ndiqet me interes të madh në komunën e Gjakovës. Sipas përllogaritjeve zyrtare dhe në bazë të rezultateve preliminare të prezantuara deri më tani nga More...

By rdiogjk On Tuesday, October 24th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet, Gjini në balotazh me Kusari-Lilën

KQZ ka përfunduar me procesimin e rezulateve preleminimare për kandidatët për kryetarë të Gjakovës. Sipas këtyre rezultateve, kandidati i AAK-së, Ardian Gjini ka marrë besimin e 16 mijë e 789 qytetarëve More...

By rdiogjk On Friday, October 13th, 2017
0 Comments

Kandidatët për kryetarë diskutojnë mbi projektligjin për mbrojtjen e fëmijëve

Organizata ATRC në bashkëpunim me Femrat Aktive të Gjakovës organizoi tryezë diskutimi në të cilën morën pjesë kandidatë për kryetarë dhe ata për Asamblenë komunale të Gjakovës. Në fokus të këtij More...

By rdiogjk On Friday, October 13th, 2017
0 Comments

Më shumë votues se banorë

Numri i votuesve në Gjakovë është më i lartë se numri i banorëve në bazë të regjistrimit të popullësisë. Mbi 113 mijë qytetarë të Gjakovës kanë të drejtë vote në zgjedhjet lokale të 22 tetorit, More...

By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Veseli: Gjakova ka nevojë për PDK-në

Kandidati i PDK-së për kryetar të Gjakovës, Ramadan Hoti, pasditen e së hënës shpalosi programin e tij qeverisës për katër vitet e ardhshme në një tubim në praninë edhe të kryetarit Kadri Veseli dhe More...

By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Çaushi: Fjalët për koalicione apo marrëveshje, të pavërteta

Fjalët për koalicione apo ndihmë për ndonjë kandidat apo subjekt tjetër në garë, Driton Çaushi i Vetëvendosjes i ka hedhur poshtë duke thënë se janë thashetheme nga partitë kundërshtare për të More...