.

Flaka: Gjakovën e dua, më jep qetësi shpirtërore

Flaka Krelani, artistja shumë e talentuar nga Gjakova, me vite të tëra ka servuar muzikë të mirëfilltë te publiku, duke i qëndruar besnike stilit të saj, dhe pa u përfshirë ndonjëherë në komercialitet. Ajo vjen kësaj radhe në një intervistë për Telegrafin për të na rrëfyer rrugëtimin e saj si artiste, që nga dëshira e madhe More...

by rdiogjk | Published 7 years ago
By rdiogjk On Saturday, August 26th, 2017
0 Comments

Një engjëll si Kleofina

Bukuria e femrave shqiptare është e pakontestueshme, është e padiskutueshme. E gjithë bota ka pasur rastin ta vërtetojë këtë, ku vajzat tona ia kanë dalë që të rrëmbejnë vëmendjen në skenat e mëdha More...

By rdiogjk On Thursday, August 3rd, 2017
0 Comments

Në pritje të Vesa Smolicës

Ajo është një këngëtare e cila bën pjesë në grupin e atyre që “dinë të këndojnë”. Ka një zë të spikatur që në vogëli, gjë për të cilën familja nuk vonoi ta regjistrojë në shkollën e More...

By rdiogjk On Monday, June 19th, 2017
0 Comments

“Kujta & Meri”, unik për modën

Pasioni për të bukurën është rritur bashkë me ta, duke marrë format dhe përmasat e një shijeje të rafinuar dhe me stil. Por sigurisht, më shumë që e dashurojnë këtë pasion. Ndoshta kanë lindur bashkë More...

By rdiogjk On Monday, May 1st, 2017
0 Comments

Yllka Kuqi: E përmbushur në çdo aspekt të jetës

Yllka Kuqi, këngëtarja e bukur e baladave dhe këngëve qytetare, këtë vit ka qenë më aktive se asnjëherë në muzikë. Fillimisht me një këngë plot ritëm, dhe më pas me një baladë mbresëlënëse More...

By rdiogjk On Sunday, April 9th, 2017
0 Comments

Cana: Ndihem gjakovar, do rikthehem te Vëllaznimi

Është tërhequr nga Kombëtarja në përfundim të Europianit, mirëpo zyrtarisht nuk i ka varur ende “këpucët në gozhdë”. I ftuar në një universitet në Prishtinë, Lorik Cana ka folur për hapat e More...

By rdiogjk On Wednesday, September 7th, 2016
0 Comments

Geta: Vetëm muskujt nuk mjaftojnë për fitore

Profesoresha e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit në UP, Gentiana Beqa – Ahmeti, ka kohë që me pasion e mjeshtëri ushtron një profesion të bukur dhe atraktiv. Në sportin ku vlerësohen muskulatura, More...

By rdiogjk On Friday, August 12th, 2016
0 Comments

Me tingujt e violinës dhe ndjesitë e Shkëlzen Dolit

Doli vendos të rrëfejë për jetën e tij të mbushur me tinguj, muzikën shqiptare e cila buron pashtershëm; shpesh plot përmallje për Gjakovën dhe Shqipërinë, por që notat e saj ndihen kudo në botë More...

By rdiogjk On Saturday, January 17th, 2015
0 Comments

Besnik Hasi: Trofeu ishte për gjithë shqiptarët

Besnik Hasi mund të quhet pa frikë personazhi i 2014-ës jo vetëm në Belgjikë, ku mori çmimin “Trajneri i Vitit”. Ish-kapiteni i Kombëtares, tanimë trajneri i gjigandit belg, Anderleht, ka arritur të More...

By rdiogjk On Wednesday, January 14th, 2015
0 Comments

Shkëlzen Doli: Me Gjakovën më lidhin shumë kujtime

Ishte viti 1995, atëherë kur karriera e një prej violinistëve më të përmendur gjatë kohëve të fundit, nuk do të njihej vetëm në Kosovë e Shqipëri, por kudo nëpër botë. Ai është Shkëlzen Doli, More...