.

Arbër Zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit e saj në gjashtë vitet e kaluara, dhe veçanërisht ai i edicionit të pestë, Arbër Zeka. Për Arbërin fama e Big Brother është e konsumueshme por pse njerezit e admirojnë njerëzit akoma, çfarë drejtimi mori pas daljes nga shtëpia More...

by rdiogjk | Published 10 years ago
By rdiogjk On Monday, February 17th, 2014
0 Comments

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin ka zgjedhur të kalojë jetën, Driton Rraci është kapiten More...

By rdiogjk On Tuesday, January 28th, 2014
0 Comments

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për punen që bën jo vetëm nga komuniteti artistik, por nga gjithë adhuruesit More...

By rdiogjk On Tuesday, January 21st, 2014
0 Comments

Mimoza Krasniqi

Mimoza Krasniqin e kemi parë tek sfilon, në reklamat e ndryshme televizive, në foto e kataloge modelesh dhe si pjesëmarrëse e Big Brother Albania 2. Por si është modelja gjakovare në jeten e saj të përditshme, More...

By rdiogjk On Saturday, January 11th, 2014
0 Comments

Fjolla Shala

Fjolla Shalen e kemi dëgjuar si këngëtare, e kemi shikuar si modele, kemi qeshur me batutat e saj si aktore e së fundmi e kemi pasur edhe ta votonim si politikane. Ajo mbetet gjithmonë e njejtë, duke provuar More...

By rdiogjk On Thursday, January 2nd, 2014
0 Comments

Ardian Kozniku

Ardian Kozniku është njëri nga sportistët me të cilin gjakovarët krenohen jo pak. Karrieren prej futbollisti e nisi në Vëllaznim në moshen 11-vjeçare dhe e vazhdoi në disa klube tjera në Kosovë dhe More...

By rdiogjk On Wednesday, January 1st, 2014
0 Comments

Kreshnik Ibrahimi

Të gjithë e njohim në rolin e Ramushit në programin humoristik “Portokallia”,  Kreshnik Ibrahimi aktor kosovar por që  jeton, studion dhe punon në Tiranë për rubriken më të re të portalit tonë, More...