.

“Vota për AAK-në do të kthehet në punë për qytetarët”

Gjakovë- Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj dhe kandidati i këtij subjekti për kryetar të Gjakovës Pal Lekaj, kanë zhvilluar të hënën takime në fshatra të ndryshëm të komunës së Gjakovës. Gjatë takimeve me banorët e fshatrave Rogovë, Lipovec, Damjan, Bec, Cermian, Gergoc, Zhabel dhe Jabllanicë, Haradinaj More...

by rdiogjk | Published 8 years ago
By rdiogjk On Tuesday, November 26th, 2013
0 Comments

Kusari-Lila premton më shumë investime për Reken e Keqe

Gjakovë- Në ditën e parë të fushatës së balotazhit,  kandidatja për kryetare të komunës së Gjakovës nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Mimoza Kusari Lila, të hënën pasdite ka qëndruar në rajonin More...

By rdiogjk On Monday, November 25th, 2013
0 Comments

AAK-AKR-së: Mjaft me këto politika të ulëta

Gjakovë- Pas pretendimeve të AKR-së se rivalja politike, AAK-ja, po abuzon me komunitetet këta të fundit kanë reaguar përmes një deklarate për media ku thuhet se AKR-ja po shpif. “Është për keqardhje More...

By rdiogjk On Monday, November 25th, 2013
0 Comments

Filloi fushata II

Gjakovë- Kur akrepat shënuan orën 00:00 të datës 25 nëntor  në Kosovë edhe zyrtarisht u hap fushata zgjedhore për shumicen e komunave të Kosovës të cilat shkojnë në balotazh. Fushata pritet të zgjatë More...

By rdiogjk On Sunday, November 24th, 2013
0 Comments

AKR: Vazhdojnë manipulimet dhe kërcënimet e AAK-së

Gjakovë- Aleanca Kosova e Re, dega në Gjakovë, ka reaguar të dielen pasdite për manipulimet e vazhdueshme, që sipas tyre, po i bën Aleanca për Ardhmerinë e Kosovës dhe kandidati I këtij subjekti për More...

By rdiogjk On Friday, November 22nd, 2013
0 Comments

Debati në RTK, Kusari-Lila përballë Lekajt

Prishtinë- Përballja në mes të dy kandidatëve për komunën e Gjakovës ka filluar me akuza të ndërsjellta. Mimoza Kusari-Lila si kandidate e AKR-së për Komunën e Gjakovës e ka akuzuar Pal Lekaj se njerëzit More...

By rdiogjk On Sunday, November 10th, 2013
0 Comments

Kusari-Lila: Gjuha ofenduese është për keqardhje

Gjakovë- Kandidatja e AKR-së për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila ka bërë të ditur se një nëndegë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në Gjakovë, do t’i bashkangjitet partisë More...

By rdiogjk On Friday, November 8th, 2013
0 Comments

PDK-ja vendos: As me Mimozen, as me Palin

Gjakovë-  PDK-ja e Gjakovës më në fund ka thyer heshtjen dhe ka dal me një qëndrim rreth koalicioneve. Në një shkrim të “Express”-it ku citohet Hajdar Beqa thuhet se fuqia e trete politike në Gjakovë More...

By rdiogjk On Thursday, November 7th, 2013
0 Comments

Mimoza krenare me komisionerët e AKR-së

Gjakovë- Të mërkuren në mbrëmje Mimoza Kusari-Lila dhe presidenti i AKR-së Begjet Pacolli kanë mbajtur një takim me komisionerë, aktivistë dhe njerëz tjerë të përfshirë drejtpërdrejt në procesin More...

By rdiogjk On Wednesday, November 6th, 2013
0 Comments

Kusari-Lila: Lekajn se shpëton nga humbja as PDK-ja e as LDK-ja

Prishtinë- Mimoza Kusari-Lila ka mbajtur një konferencë për media në Prishtinë ku ka folur për zgjedhjet lokale dhe mundësinë e koalicioneve për raundin e dytë që do mbahet më 1 dhjetor. Kusari-Lila More...