.

Hoxha premton mbështetje për banorët e Zhdrellës

Kandidati për kryetar të komunës së Gjakovës nga Nisma, Fazli Hoxha, takoi në takime të ndara banorët e nëndegës së parë dhe ata të fshtatit Zhdrellë. Pasi shpalosi programin e tij, Hoxha premtoi më shumë mbështetje për këto dy rajone të komunës së Gjakovës. Sipas tij, Nisma është i vemti subjekt që do të sjell ndryshime, More...

by rdiogjk | Published 6 years ago
By rdiogjk On Monday, October 2nd, 2017
0 Comments

Kusari në Moglicë, premton mbështetje edhe për sportistët

Kandidatja për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, qëndroi në fshatin Moglic, ku takoi banorët e këtij fshati. Para të pranishmëve, ajo shfaqi bindjen se puna dhe angazhimi për finalizimin e suksesit More...

By rdiogjk On Monday, October 2nd, 2017
0 Comments

Mustafa: Ermeni e meriton përkrahjen e gjakovarëve

LDK dhe kandidati i saj për kryetar ka vijuar takimet më banorët e komunës së Gjakovës. Në tubimin me banorët e rajonit të Dushakjës, ishte i pranishëm edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe deputetët More...

By rdiogjk On Monday, October 2nd, 2017
0 Comments

Dushi takon banorët e Brekocit dhe Skivjanit

Banorët e Brekocit dhe ata të Skivjanit kanë pasur mundësi të shprehin shqetësime e tyre në takimin me kandidatin për kryetar të komunës së Gjakovës nga radhët e AKR-së, Edmond Dushi. Ndër shqetësimet More...

By rdiogjk On Monday, October 2nd, 2017
0 Comments

Hoti premton zhvillim të bujqësisë

Kandidati për kryetar të komunës së Gjakovës nga radhët e PDK-së, Ramadan Hoti, ka mbajtur takime të ndara me banorët e fshatrave Vogovë, Marmull dhe Botushë. Para të pranishmëve, Hoti prezantoi programin More...

By rdiogjk On Monday, October 2nd, 2017
0 Comments

Gjini shpalos programin e tij në Rracaj

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dega në Gjakovë, vijoi fushatën me një takim në nëndegën e parë të qytetit dhe në fshatin Rracaj. Ardian Gjini shpalosi pjesë të programit të tij politik për komunën, More...

By rdiogjk On Saturday, September 30th, 2017
0 Comments

Ramadan Hoti mban tubim në Rogovë

Kandidati për kryetar të komunës së Gjakovës nga radhët e PDK-së, Ramadan Hoti, mbajti tubim në Rogovë. Para të pranishmëve, ai shpalosi shtyllat kryesore të programit të tij që janë ekonomia, arsimi More...

By rdiogjk On Saturday, September 30th, 2017
0 Comments

Kusari-Lila: Fitoj pa balotazh

Alternativa prezantoi kandidatët për Asamble komunale të Gjakovës në një tubim ku mori pjesë edhe kandidatja për kryetare të Gjakovës nga ky subjekt, Mimoza Kusari-Lila, deputeti Ilir Deda dhe përfaqësues More...

By rdiogjk On Saturday, September 30th, 2017
0 Comments

Hoxha premton menaxhim më të mirë të parkingjeve

Kandidati për kryetar të komunës së Gjakovës nga radhët e subjektit politik Nisma për Kosovën, Fazli Hoxha, në kuadër të fushatës zgjedhore ka inspektuar parkingjet nëpër qytet. Hoxha ka thënë se More...

By rdiogjk On Friday, September 29th, 2017
0 Comments

Çaushi viziton Stacionin e Autobusëve

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Gjakovës, Driton Çaushi, vizitoi Stacionin e Autobusëve, ku me menaxhmentin e kësaj ndërmarrje publike diskutuan mundësitë e bashkëpunimit në rast se More...