.

Dushi: Problemet e Gërqinës adresohen gjatë mandatit tim

Subjekti politik Aleanca Kosova e Re, dega në Gjakovë, dhe kandidati i saj për kryetar të komunës së Gjakovës, Edmond Dushi, janë ndalur në fshatin Gërqinë. Në këtë takim, Dushi premtoi përkrahje për zgjidhjen e kërkesave të banorëve të këtushëm. Në këtë kuadër Dushi, është zotuar për përmirësimin e infrastrukturës në More...

by rdiogjk | Published 7 years ago
By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Kusari-Lila: Ne qeverisim ndershëm

Kandidatja për kryetare të Gjakovës nga Alternativa, Mimoza Kusari-Lila ka kërkuar mbështetje nga qytetarët e Bashkësisë së I-rë lokale, për të vazhduar edhe për katër vite të udhëheqë me komunën More...

By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Limaj: Hoxha, kandidati ideal për Gjakovën

Dega e Nismës në Gjakovë ka organizuar një tubim me banorë të Dushkajës në të cilën kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të kësaj partie nga niveli qendror. Me këtë rast, lideri i Nisma-s për Kosovë, More...

By rdiogjk On Monday, October 9th, 2017
0 Comments

Mustafa mbështet Ermenin: Njeriu që i duhet Gjakovës

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka kërkuar nga qytetarët e Gjakovës, përkrahjen për kandidatin e kësaj partie për kryetar të Gjakovës, Bekim Ermeni. Gjatë tubimit qendror që LDK More...

By rdiogjk On Friday, October 6th, 2017
0 Comments

Çaushi: Do të investojmë në çdo lagje

Kandidati për kryetar të komunës së Gjakovës nga radhët e Levizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, shpalosi programin e tij para banorëve të bashkësisë së parë lokale. Çaushi tha se pjesë e programit More...

By rdiogjk On Friday, October 6th, 2017
0 Comments

Dushi premton mbështetje për ndërmarrjet komunale

Në takimet e fushatës elektorale, kandidati për kryetar nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Edmond Dushit, vizitoi ndërmarrjet komunale “Stacionin e autobusëve”, “Ngrohtoren e qytetit” si dhe “Çabratin”. Në More...

By rdiogjk On Friday, October 6th, 2017
0 Comments

Hoti takon banorët e fshatit Goden

Ramadan Hoti ka vazhduar fushatën në fshatin Goden. Kandidati për kryetar të komunës së Gjakovës nga PDK me bashkëpunëtorë dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina takuan banorët e këtij More...

By rdiogjk On Thursday, October 5th, 2017
0 Comments

Gjini prezanton programin para banorëve të lagjes “Gecë”

Ministri i Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës, Pal Lekaj, në një takim të degës së AAK-së me banorët e lagjes “Gecë” ka thënë se ka ardhur koha që Gjakova të jetë në qendër të vëmendjes More...

By rdiogjk On Thursday, October 5th, 2017
0 Comments

Hoxha viziton “Thirrjet e nënave”

Kandidati për kryetar të komunës së Gjakovës nga radhët e Nismës, Fazli Hoxha, i shoqëruar edhe nga kandidatët për Asamble komunale nga ky subjekt, vizituan shoqatën “Thirrjet e nënave”. Me këtë More...

By rdiogjk On Thursday, October 5th, 2017
0 Comments

Çaushi takon personelin mjekësor

Mjekë dhe pjesëtarë të tjerë të stafit mjekësorë të komunës së Gjakovës kanë shprehur kërkesat e tyre para kandidatit për kryetar të komunës së Gjakovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, More...