.
Published On: Thu, Nov 28th, 2013

Lekaj homazhe në varrezat e dëshmorëve

Share This
Tags

lekaj-homazheGjakovë- Kandidati për mandatin e tretë nga rradhët e AAK-së, Pal Lekaj shoqëruar nga bashkëpuntorë dhe deputeti i Parlamentit të Kosovës, Ardian Gjini kanë bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve.

Lekaj ka bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve, në varrezat e martirëve në Çabrat, pranë lapidarit të Agron Ramës dhe Nesemi Dervishdanes.

Me këtë rast, Lekaj ka ngritur lartë vepren heroike të dëshmorëve dhe martirëve të Gjakovës./radiogjakova/