.
By rdiogjk On Monday, May 7th, 2018
0 Comments

Epopeja e Çabratit, nderohen dëshmorët dhe martirët

Në ditën e shënimit të Epopesë së Çabratit të hënën janë përkujtuar të gjithë dëshmorët dhe martirët e rënë me datën 7 maj të vitit 1999. Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini së bashku me bashkëpunëtorë More...

By rdiogjk On Monday, April 30th, 2018
0 Comments

Vëllaznimi harron të fitojë, kuqezinjtë zhgënjejnë edhe ndaj Besës

Vëllaznimi është në krizë të lojës dhe rezultateve. Të dielën para publikut gjakovar barazoi pa gola me Besën e Pejës. Kuqezinjtë po synojnë që t’i shmangen barazhit dhe të sigurojë mbijetesën More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

Javën e ardhshme nis puna për vendosjen e semaforëve në rrugën transite

Javën e ardhshme do të nisë së implementuari projekti për vendosjen e semaforëve në rrugën “Tirana” apo transite në Gjakovë. Zyrtarë të lartë komunalë njoftuan se tashmë është përzgjedhur operatori More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

Hendboll, Shqiponja fiton dhe ruan hapin për titull

Të shtunën u luajtën ndeshjet e javës së 18-të në Superligën A të Kosovës në hendboll për femra. Shqiponja nuk gaboi dhe fitoi pasditen e së shtunës në Gjakovë 31-25 ndaj Istogut duke mbajtur hapin More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

ICT Awards, Dorris Manxhuka vlerësohet me mirënjohje të veçantë

Të premten mbrëma në Tiranë është mbajtur nata gala e ndarjes së çmimeve të ICT Awards, një konkurs ky mbarëkombëtar, unik për nga karakteri dhe dedikimi, në fushën e teknologjisë së informacionit. E More...

By rdiogjk On Saturday, April 28th, 2018
0 Comments

Ulëset për fëmijë, policia vijon kontrollin e shtuar edhe në Gjakovë

Në Gjakovë, ashtu si në tërë Kosovën, Policia po vijon kontrollin e shtuar për pajisjen e makinave me ulëse të veçantë për fëmijë deri në moshën 12-vjeçare. Në Drejtorinë Rajonale të Policisë More...

By rdiogjk On Friday, April 27th, 2018
0 Comments

Kujtohet masakra e Mejës dhe shënohet Dita e të Pagjeturve

Të premten në Lëndinën e Pikëllimit në Mejë u kujtua ndër masakrat më të mëdha të luftës së fundit në Kosovë ku në të njëjtin vend u vranë 376 persona të moshave të ndryshme. Po ashtu, sot More...

By rdiogjk On Friday, April 27th, 2018
0 Comments

Kujtohen dëshmorët dhe martirët e Skivjanit

Të premten në nderim të dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Skivjan, kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule pranë lapidarit të të More...

By rdiogjk On Thursday, April 26th, 2018
0 Comments

Nderohen martirët e Gjakovës

Rreth 19 vite kanë kaluar nga lufta e fundit në Kosovë, por Gjakova vazhdon të jetojë me brengën e të pagjeturve. Në kuadër të shënimit të “Javës për Personat e Pagjetur” dhe në vigjilje të shënimit More...

By rdiogjk On Thursday, April 26th, 2018
0 Comments

Kupa, finalja luhet në Mitrovicë më 27 maj

Federata e Futbollit e Kosovës ka caktuar datat e finales së Kupës së Kosovës si dhe të ndeshjeve të barazhit për Vala Superligë dhe Ligën e Parë. Kësisoj, finalja e Kupës së Kosovës ndërmjet Prishtinës More...