.

Harmonia fetare në Gjakovë, shembulli i fshatit Qerim

Harmonia fetare në komunën e Gjakovës edhe njëherë ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Bashkëjetesa dhe bashkëpunimi paqësor mes besimeve të ndryshme është konfirmuar në fshatin Qerim. Afër kishës dhe varrezave katolike në këtë fshat, banorët kanë ndarë një parcel tokë edhe për varreza myslimane. Edhe pse numri i banorëve More...

by rdiogjk | Published 4 years ago
By rdiogjk On Tuesday, July 11th, 2017
0 Comments

Riparohet dëmi në “Ali Podrmija”, shfaqet “Fire at Sea”

Policia, falë kamerave në objektet përreth dhe dëshmitarëve, ka arritur të identifikojë personin përgjegjës që dëmtoi ekranin në Parkun Kulturor “Ali Podrimja”. I njëjti ka pranuar se ka kryer veprën, More...

By rdiogjk On Tuesday, July 11th, 2017
0 Comments

Të enjten prezantohet vetura elektrike në Gjakovë

Të enjten në Gjakovë do të prezantohet vetura e parë elektrike në Kosovë. Gjatë verës së vitit të kaluar, 6 të rinj, tri vajza dhe tre djem të moshës 15-16 vjeçare nga Gjakova nisën rrugëtimin e More...

By rdiogjk On Monday, July 10th, 2017
0 Comments

E turpshme, dëmtohet ekrani në “Ali Podrimja”

Vetëm dy ditë pas hapjes, persona të papërgjegjshëm kanë dëmtuar rëndë ekranin në Parkun Kulturor “Ali Podrimja”. Organizatorët njoftuan se në orët e para të së dielës me thikë është dëmtuar More...

By rdiogjk On Saturday, July 8th, 2017
0 Comments

Gjakova bëhet me kinema verore

Pas më shumë se 1 viti e gjysmë kur u prezantua si projekt-ide, të premten në mbrëmje u hap Parku Kulturor “Ali Podrmija” në Gjakovë. Çdo të martë dhe të premte, të gjithë të rinjtë e komunës More...

By rdiogjk On Wednesday, July 5th, 2017
0 Comments

Rroni sjell remikset e reja… dhe një surprizë!

Rron Sadiku, i njohur për remikset e tij, ka publikuar dy krijime të reja. Ai ka miksuar dy këngët e njohura të muzicientit të famshëm suedez Tim Bergling, që gjerësisht njihet me emrin e tij artistik Avicci. “Superlove” More...

By rdiogjk On Tuesday, July 4th, 2017
0 Comments

Të premten hapet Parku Kulturor “Ali Podrimja”

Punët në Parkun Kulturor “Ali Podrimja” janë drejt fundit. Nga e premjta, për të gjithë muajt e verës, të gjithë të interesuarit mund të ndjekin filma dhe dokumenatrë në kinemanë verore të Gjakovës. More...

By rdiogjk On Tuesday, June 27th, 2017
0 Comments

“Me Lalin”, të shtunën “shtrohet” sofra e Gjakovës

Pas dhjetëra emisionesh, qindra të ftuarish nga mbarë trojet shqiptare dhe mijëra e mijëra dëgjues nga e gjithë bota, emisioni “Me Lalin” ka mbyllur sezonin e tij të parë dhe shumë të suksesshëm More...

By rdiogjk On Saturday, June 24th, 2017
0 Comments

Bonevet organizon kampin e tretë veror

Qendra krijuese Bonevet për herë të tretë me radhë organizon kampin veror në Gjakovë. Kësaj radhe do të jenë 5 kampe të shtrira në 5 javë dhe secila me temë të veçantë. Administratorja e Bonevet, More...

By rdiogjk On Tuesday, June 6th, 2017
0 Comments

Vijojnë përgatitjet për parkun kulturor “Ali Podrimja”

Përgatitjet për realizimin e projektit të parkut kulturor “Ali Podrmija” kanë hyrë në një fazë të re. Nga java e ardhshme në këte park pritet të fillojë ndërtimi i ekranit me dimenzione 7×4 More...