.
By rdiogjk On Thursday, April 26th, 2018
0 Comments

S’ka reklamë pa pagesë, Komuna largon panotë reklamuese pa leje

Inspektorati komunal i Gjakovës në kuadër te autorizimeve të veta, këto ditë po kryejnë inspektime me qëllim lirimin e hapësirave publike, respektivisht heqjen e panove dhe reklamave tjera pasi që të More...

By rdiogjk On Wednesday, April 25th, 2018
0 Comments

I jepet lamtumira Art Kurtit

Miq, familjarë dhe zyrtarë të lartë lokalë, pasditen e së mërkurës i kanë dhënë lamtumirën aktorit Arti Kurti i cili do të pushojë përgjithmonë në varrezat e Tyrbes së Sheh Fetahut. Vetëm 22-vjeç, More...

By rdiogjk On Wednesday, April 25th, 2018
0 Comments

Pesë vetëvrasje në 4 muaj në Gjakovë

Vdekja e 22-vjeçarit Art Kurti që tronditi Gjakovën po hetohet nga policia si “vrasje e dyshimtë” apo si vetëvrasje. Nëse pretendimet e policisë dhe prokurorisë vërtetohen pas konstatimit të raportit More...

By rdiogjk On Tuesday, April 24th, 2018
0 Comments

Ambasadori Delawie viziton shkollën “Mazllum Këpuska”

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawvie, sot vizitoi Shkollën e Mesme të Ulët “Mazllum Këpuska”, ku ndër të tjera është njohur me punimet që janë bërë në ambientet e kësaj shkolle, More...

By rdiogjk On Tuesday, April 24th, 2018
0 Comments

Gjakova në zi; zyrtarë, artistë e qytetarë ngushëllojnë për vdekjen e Kurtit

Vdekja e papritur e aktorit të njohur Art Kurti ka ngjallur reagime të shumta. Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka shprehur ngushëllime në lidhje me vdekjen e zyrtarit komunal. Përmes një deklarate, shkroi More...

By rdiogjk On Tuesday, April 24th, 2018
0 Comments

Gjendet pa shenja jete aktori Art Kurti, policia nis hetimet

Aktori Art Kurti, i angazhuar së fundmi edhe si këshilltar pranë Kabinetit të Kryetarit të Komunës së Gjakovës, është gjetur mëngjesin e së martës pa shenja jete në një makinë që besohet të jetë More...

By rdiogjk On Monday, April 23rd, 2018
0 Comments

Nis puna për asfaltimin e 1.7 km rrugë në Guskë

Të hënën pasdite nisën punimet për asfaltimin e rrugës në fshatin Guskë e gjatë 1.7 kilometra. Në inaugurimin e punimeve ishte edhe kryetari i Komunës, Ardian Gjini, drejtori i Shërbimeve Publike, Shkumbin More...

By rdiogjk On Monday, April 23rd, 2018
0 Comments

Vetëvritet 41-vjeçari në Gjakovë

Një 41-vjeçar në Gjakovë paraditen e së hënës i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Tirana” apo transite. Policia mori informatën në orën 10:40 dhe menjëherë More...

By rdiogjk On Monday, April 23rd, 2018
0 Comments

Gjakova shënon Ditën e Librit, biblioteka fton qytetarët të dhurojnë libra

Të hënën në Gjakovë u shënua Dita Botërore e Librit. Këtë ditë, Biblioteka e qytetit “Ibrahim Rugova” e kremtoi me moton “Dhuro edhe ti së paku një libër” ku ftoi të gjithë qytetarët që More...

By rdiogjk On Monday, April 23rd, 2018
0 Comments

Gjini paralajmëron ata që hedhin mbeturina: E dimë kush jeni, së shpejti gjoba

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, të hënën paralajmëroi të gjithë ata persona të cilët hedhin mbeturina në vende të papërshtatshme se tashmë janë të njohur për organet kompetente dhe se së shpejti More...