.

Zgjedhjet e brendshme, Nagavci e Batusha kandidojnë për kryetar të VV-së në Gjakovë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje në Parlamentin e Kosovës, Arbërie Nagavci dhe asamblisti i këtij subjekti politik në Kuvendin Komunal të Gjakovës, Agon Batusha janë More...

Epopeja e Çabratit, nderohen dëshmorët dhe martirët

Në ditën e shënimit të Epopesë së Çabratit të hënën janë përkujtuar të gjithë dëshmorët dhe martirët e rënë me datën 7 maj të vitit 1999. Kryetari i Gjakovës, More...

Javën e ardhshme nis puna për vendosjen e semaforëve në rrugën transite

Javën e ardhshme do të nisë së implementuari projekti për vendosjen e semaforëve në rrugën “Tirana” apo transite në Gjakovë. Zyrtarë të lartë komunalë njoftuan More...

Hasi refuzoi të largohet nga Genku në ’99-ën: Bashkë me tifozët ndihmuam 350 familje gjakovare

Besnik Hasi mund të konsiderohet si një nga ikonat e futbollit shqiptar, për karrierën e tij futbollistike në perëndim, por edhe atë prej trajneri. I rritur profesionalisht More...

Biografitë e 6 heronjve të Kosovës

Prej të enjtes, Gjakova do të ketë 6 heronj të tjerë të dekoruar. Vendimi i Presidentit Hashim Thaçi mori jetë të enjten pasdite kur familjarët e këtyre heronjve morën More...

Yllka Lota, pjesë e “The Great African Caravan”

Aktorja Yllka Lota është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes. Kësaj radhe jo për ndonjë angazhim të sajin teatror, More...

“Spelling Bee”, Jonila Shehu triumfon në garën e germëzimit të fjalëve

Jonila Shehu, nxënëse e Shkollës së Mesme të Ulet “Mazllum Këpuska”, doli fituese e “Spelling Bee” More...

Humb jetën basketbollisti Gazmend Sinani, detajet e aksidentit të rëndë në rrugën transite

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ndërroi jetë mëngjesin e së shtunës pas një aksidenti...

Vëllaznimi harron të fitojë, kuqezinjtë zhgënjejnë edhe ndaj Besës

Vëllaznimi është në krizë të lojës dhe rezultateve. Të dielën para publikut gjakovar barazoi pa gola...

Hendboll, Shqiponja fiton dhe ruan hapin për titull

Të shtunën u luajtën ndeshjet e javës së 18-të në Superligën A të Kosovës në hendboll...

Edi Furra publikoi këngën “Hajde gjakovare”

Këngëtari i mirënjohur, Edi Furra, së fundmi publikoi projektin e tij më të ri muzikor “Hajde gjakovare” More...

Gjakova shënon Ditën e Librit, biblioteka fton qytetarët të dhurojnë libra

Të hënën në Gjakovë u shënua Dita Botërore e Librit. Këtë ditë, Biblioteka e qytetit “Ibrahim Rugova” e kremtoi me moton..

Promovohen dy veprat e Ragip Ballatës

Profesori Ragip Ballata të shtunën promovoi veprat me titull “Mësuesit e Gjakovës” dhe “Themelet e arsimit shqip në Gjakovë”. Të dy..

Arbër Zeka

Filloi edicioni i shtatë i Big Brother Albania. Sa herë përmendet ky reality-show ne na kujtohen fituesit More...

Blerta Juniku

Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Shkencave Sportive, është hendbolliste, por edhe mësimdhënëse e edukatës fizike. Njeriu me të cilin..

Agron Peni

Agron Peni është njëri nga kitaristët më të mirë që Gjakova i ka dhënë muzikës shqiptare. Ai vlerësohet dhe respektohet për..

-//-

..

-//-

..

-//-

..